GA355QR7GB103KW01L
MURATA
RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
COO:JP
CoreStaff Part Number:st50727815
Date Code:2021
Documents
Product Specifications
| Category | Condensers Ceramic Multilayer condensers/capacitors |
| Manufacturer | MURATA |
| Series | GA3 |
| Capacitance | 10000 pF |
| Voltage - Rated | 250VAC |
| Ratings | X2 |
| Tolerance | ±10% |
| Temperature Coefficient | X7R |
| Operating Temperature Range | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Size / Dimension | 0.224"L x 0.197"W(5.70mm x 5.00mm) |
| Thickness (Max) | 0.059" (1.50mm) |
| Package / Case | 2220 (5750 Metric) |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 13,345
MOQ:1
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 1 - 49 | $0.936 | |
| 50 - 99 | $0.727 | |
| 100 - 299 | $0.66 | |
| 300 - 499 | $0.616 | |
| 500 - 999 | $0.607 | |
| 1,000 - 1,999 | $0.601 | |
| 2,000 - 3,999 | $0.597 | |
| 4,000 - | $0.596 | |




