DS1135LZ-25+
MAXIM

RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st50689243
Date Code:08
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Case/Package | SOIC |
| High Level Output Current | -1 mA |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 days ago) |
| Low Level Output Current | 8 mA |
| Manufacturer Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 4 days ago) |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Min Supply Voltage | 2.7 V |
| Mount | Surface Mount |
| Nominal Supply Current | 10 mA |
| Number of Pins | 8 |
| Operating Supply Voltage | 3.3 V |
| Propagation Delay | 25 ns |
| Radiation Hardening | No |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 13
MOQ:3
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 3 - 29 | $30.853 | |
| 30 - 149 | $30.386 | |
| 150 - 299 | $30.106 | |
| 300 - 1,499 | $29.546 | |
| 1,500 - 2,999 | $29.172 | |
| 3,000 - 5,999 | $29.098 | |
| 6,000 - 11,999 | $29.042 | |
| 12,000 - | $29.004 | |



