UZS1C220MCL1GB
NICHICON
RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st50662703
Date Code:2021+
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Capacitance | 22 µF |
| Case/Package | Radial |
| Diameter | 5 mm |
| Features | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 4.5974 mm |
| Leakage Current | 3.52 µA |
| Life (Hours) | 2000 hours |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Polarity | Polar |
| Ripple Current | 37 mA |
| Ripple Current (AC) | 37 mA |
| Termination | SMD/SMT |
| Tolerance | 20 % |
| Voltage Rating | 16 V |
| Voltage Rating (DC) | 16 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 12,768
MOQ:1
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 1 - 299 | $0.119 | |
| 300 - 499 | $0.098 | |
| 500 - 999 | $0.089 | |
| 1,000 - 3,999 | $0.082 | |
| 4,000 - 4,999 | $0.077 | |
| 5,000 - 9,999 | $0.077 | |
| 10,000 - 29,999 | $0.076 | |
| 30,000 - | $0.076 | |



