LQH55DN4R7M01L
MURATA

RoHS Status:N/A
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st50656769
Date Code:03
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Product Specifications
| Case/Package | 2220 |
| Core Material | Ferrite |
| DC Resistance (DCR) | 41 mΩ |
| Height | 4.7 mm |
| Inductance | 4.7 µH |
| Max DC Current | 2.7 A |
| Max Operating Temperature | 80 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Bulk |
| Self Resonant Frequency | 30 MHz |
| Shielding | Shielded |
| Termination | SMD/SMT |
| Tolerance | 20 % |
| Width | 6 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 700
MOQ:100
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 100 - 999 | $0.926 | |
| 1,000 - 4,999 | $0.888 | |
| 5,000 - 9,999 | $0.881 | |
| 10,000 - 49,999 | $0.875 | |
| 50,000 - 99,999 | $0.871 | |
| 100,000 - | $0.87 | |
| - | - | |
| - | - | |



