0443005.DR
LITTELFUSE

RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
Packing Type:cut tape
CoreStaff Part Number:st50656504
Date Code:17
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Approvals | cULus |
| Body Material | Ceramic |
| Case/Package | SMD/SMT |
| Current Rating | 5 A |
| Depth | 3.12 mm |
| Fuse Current | 5 A |
| Height | 3.1242 mm |
| Housing Material | Ceramic |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Pins | 2 |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No |
| Resistance | 11.5 mΩ |
| Termination | SMD/SMT |
| Voltage Rating | 250 V |
| Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Width | 3.1242 mm |
| Working Voltage | 250 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 220
MOQ:34
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 34 - 339 | $2.774 | |
| 340 - 1,699 | $2.721 | |
| 1,700 - 3,399 | $2.665 | |
| 3,400 - 16,999 | $2.637 | |
| 17,000 - 33,999 | $2.627 | |
| 34,000 - 67,999 | $2.62 | |
| 68,000 - 135,999 | $2.612 | |
| 136,000 - | $2.609 | |



