LMK105BJ225MV-F
TAIYO YUDEN
RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
COO:MY
CoreStaff Part Number:st50644897
Date Code:2022
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Category | Condensers Ceramic Multilayer condensers/capacitors |
| Manufacturer | TAIYO YUDEN |
| Series | M |
| Capacitance | 2.2 μF |
| Voltage - Rated | 10 V |
| Tolerance | ±20% |
| Temperature Coefficient | X5R |
| Operating Temperature Range | -55°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Size / Dimension | 0.039"L x 0.020"W(1.00mm x 0.50mm) |
| Thickness (Max) | 0.022" (0.55mm) |
| Package / Case | 0402 (1005 Metric) |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 47,450
MOQ:1
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 1 - 3,999 | $0.008 | |
| 4,000 - 4,999 | $0.007 | |
| 5,000 - 9,999 | $0.006 | |
| 10,000 - 19,999 | $0.006 | |
| 20,000 - 29,999 | $0.005 | |
| 30,000 - 49,999 | $0.005 | |
| 50,000 - 9,999,999,999 | $0.005 | |
| 10,000,000,000 - | $0.00 | |



