BU94603KV-E2
ROHM

RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
Packing Type:cut tape
CoreStaff Part Number:st50590648
Date Code:12
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Case/Package | LQFP |
| Interface | I2C, USB |
| Lead Free | Lead Free |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Nominal Supply Current | 65 mA |
| Number of Channels | 2 |
| Number of D/A Converters | 1 |
| Number of Pins | 64 |
| Operating Supply Voltage | 3.6 V |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No |
| Signal to Noise Ratio (SNR) | 96 dB |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 30
MOQ:3
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 3 - 29 | $43.607 | |
| 30 - 149 | $43.14 | |
| 150 - 299 | $42.86 | |
| 300 - 1,499 | $42.30 | |
| 1,500 - 2,999 | $41.926 | |
| 3,000 - 5,999 | $41.851 | |
| 6,000 - 11,999 | $41.795 | |
| 12,000 - | $41.743 | |



