LEM4532T101K
TAIYO YUDEN
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| DC Resistance (DCR) | 4 Ω |
| Inductance | 100 µH |
| Inductance Tolerance | 10 % |
| Introduction Date | 1995-09-01 |
| Lifecycle Status | Obsolete (Last Updated: 4 months ago) |
| Max Current Rating | 110 mA |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Number of Circuits | 1 |
| Number of Terminals | 2 |
| Q Factor | 50 |
| Self Resonant Frequency | 8.5 MHz |
| Shielding | Unshielded |
| Test Frequency | 2.52 MHz |
| Tolerance | 10 % |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 3,000
MOQ:500
SPQ:500
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 500 - 4,999 | $0.297 | |
| 5,000 - 24,999 | $0.291 | |
| 25,000 - 49,999 | $0.287 | |
| 50,000 - 249,999 | $0.286 | |
| 250,000 - | $0.286 | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |



