GRM31MF11E105ZA01L
MURATA
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Capacitance | 1 µF |
| Case/Package | 1206 |
| Height | 1.15 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Thickness | 1.15 mm |
| Tolerance | -20 % |
| Voltage Rating (DC) | 25 V |
| Width | 1.6 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 3,101
MOQ:3,101
SPQ:3,101
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 3,101 - 31,009 | $0.391 | |
| 31,010 - 155,049 | $0.39 | |
| 155,050 - 310,099 | $0.389 | |
| 310,100 - | $0.389 | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |



