GRM2162C1H100JZ01D
MURATA
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Capacitance | 10 pF |
| Case/Package | 0805 |
| Depth | 1.25 mm |
| Dielectric | C0G |
| Height | 600 µm |
| Lead Free | Lead Free |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Radiation Hardening | No |
| Thickness | 600 µm |
| Tolerance | 5 % |
| Voltage | 50 V |
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Width | 1.25 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 24,556
MOQ:4,000
SPQ:4,000
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 4,000 - 39,999 | $0.222 | |
| 40,000 - 199,999 | $0.221 | |
| 200,000 - | $0.22 | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |



