GRM033R61E104KE14D
MURATA
RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
Packing Type:cut tape
CoreStaff Part Number:st50567736
Documents
Product Specifications
| Category | Condensers Ceramic Multilayer condensers/capacitors |
| Manufacturer | MURATA |
| Series | GRM |
| Capacitance | 0.1 μF |
| Voltage - Rated | 25 V |
| Tolerance | ±10% |
| Temperature Coefficient | X5R |
| Operating Temperature Range | -55°C ~ 85°C |
| Applications | General Purpose |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 0.024"L x 0.012"W(0.60mm x 0.30mm) |
| Thickness (Max) | 0.013" (0.33mm) |
| Package / Case | 0201 (0603 Metric) |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 2,389
MOQ:2,389
SPQ:2,389
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 2,389 - 23,889 | $0.098 | |
| 23,890 - 119,449 | $0.096 | |
| 119,450 - 238,899 | $0.096 | |
| 238,900 - 1,194,499 | $0.095 | |
| 1,194,500 - | $0.095 | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |




