GMK316F225ZG-T
TAIYO YUDEN
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Category | Condensers Ceramic Multilayer condensers/capacitors |
| Manufacturer | TAIYO YUDEN |
| Series | M |
| Capacitance | 2.2 μF |
| Voltage - Rated | 35 V |
| Tolerance | -20%, +80% |
| Temperature Coefficient | Y5V(F) |
| Operating Temperature Range | -30°C ~ 85°C |
| Applications | General Purpose |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Size / Dimension | 0.126"L x 0.063"W(3.20mm x 1.60mm) |
| Thickness (Max) | 0.053" (1.35mm) |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 135,060
MOQ:3,000
SPQ:3,000
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 3,000 - 29,999 | $0.215 | |
| 30,000 - 149,999 | $0.214 | |
| 150,000 - 299,999 | $0.213 | |
| 300,000 - | $0.213 | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |



