FBMH3216HM501NT
TAIYO YUDEN
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Category | Filters Ferrite beads/Chips |
| Manufacturer | TAIYO YUDEN |
| Series | FB |
| Impedance per frequency | 500 Ohms@100MHz |
| Rated current | 2 A |
| DC resistance (DCR) | 70 mOhms |
| Operating Temperature Range | -40°C ~ 125°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | 1206/3216 |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 21,828
MOQ:2,000
SPQ:2,000
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 2,000 - 19,999 | $0.438 | |
| 20,000 - 99,999 | $0.436 | |
| 100,000 - | $0.435 | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |



