FBMH1608HM221-T
TAIYO YUDEN
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Category | Filters Ferrite beads/Chips |
| Manufacturer | TAIYO YUDEN |
| Series | FB |
| Impedance per frequency | 220 Ohms@100MHz |
| Rated current | 1.8 A |
| DC resistance (DCR) | 70 mOhms |
| Operating Temperature Range | -40°C ~ 125°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | 0603/1608 |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 2,800
MOQ:2,800
SPQ:2,800
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 2,800 - 27,999 | $0.183 | |
| 28,000 - 139,999 | $0.182 | |
| 140,000 - 279,999 | $0.182 | |
| 280,000 - 1,399,999 | $0.181 | |
| 1,400,000 - | $0.181 | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |



