CF1/4C102J
KOA
Documents
Product Specifications
| Case/Package | Conformal |
| Composition | Carbon Film |
| Diameter | 2.3 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Military Standard | Not |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Number of Pins | 2 |
| Packaging | Bulk |
| Power Rating | 250 mW |
| REACH SVHC | No |
| Resistance | 1 kΩ |
| Schedule B | 8533100070 |
| Temperature Coefficient | 350 ppm/°C |
| Termination | Axial |
| Tolerance | 5 % |
| Voltage Rating | 300 V |
| Voltage Rating (DC) | 250 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 1,000
MOQ:1,000
SPQ:1,000
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 1,000 - 9,999 | $0.158 | |
| 10,000 - 49,999 | $0.153 | |
| 50,000 - 99,999 | $0.153 | |
| 100,000 - 499,999 | $0.152 | |
| 500,000 - | $0.152 | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |




