BU94501AMUV-E2
ROHM
Stock Type:Quality-guaranteed
Packing Type:cut tape
CoreStaff Part Number:st49395853
Date Code:1730+
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Product Specifications
| Case/Package | TO-261-4 |
| Fault Protection | Over Temperature, Over Voltage |
| Interface | On/Off |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Max Output Current | 1.6 A |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Outputs | 1 |
| Output Configuration | Low Side |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.



