BH76806FVM-TR
ROHM
Stock Type:Quality-guaranteed
Packing Type:cut tape
CoreStaff Part Number:st49394823
Date Code:1636+
Documents
Product Specifications
| Case/Package | MSOP |
| Contact Plating | Copper, Tin |
| Height | 750 µm |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Frequency | 23.5 MHz |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Power Dissipation | 470 mW |
| Max Supply Voltage | 3.45 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Min Supply Voltage | 2.5 V |
| Mount | Surface Mount |
| Nominal Supply Current | 16 mA |
| Number of Channels | 1 |
| Number of Circuits | 1 |
| Number of Inputs | 1 |
| Number of Outputs | 1 |
| Number of Pins | 8 |
| Operating Supply Current | 16 mA |
| Output Current per Channel | 30 mA |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Power Dissipation | 470 mW |
| REACH SVHC | No |
| Termination | SMD/SMT |
| Width | 2.8 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 1,911
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 1 - | $0.00 | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |




