ADXL326BCPZ-RL7
ANALOG DEVICES
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| -3db Bandwidth | 1.6 kHz |
| Axis | X, Y, Z |
| Bandwidth | 550 Hz |
| Case/Package | QFN |
| Lead Free | Contains Lead |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 years ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 2 years ago) |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Min Supply Voltage | 1.8 V |
| Nominal Supply Current | 350 µA |
| Number of Pins | 16 |
| Operating Supply Current | 350 µA |
| Output Type | ANALOG |
| Packaging | Cut Tape (CT) |
| Radiation Hardening | No |
| Schedule B | 9031808080, 9031808080|9031808080|9031808080|9031808080|9031808080|9031808080|9031808080|9031808080|9031808080|9031808080|9031808080|9031808080|9031808080|9031808080|9031808080|9031808080|9031808080|9031808080|9031808080|9031808080|9031808080|9031808080|9031808080|90 |
| Sensitivity (mV/g) | 57 mV/g |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.



