ADSP-21489KSWZ-5B
ANALOG DEVICES
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Category | Integrated circuits/ICs DSP |
| Manufacturer | ANALOG DEVICES |
| Type | Floating point |
| Voltage - I/O | 3.30 V |
| Voltage - Core | 1.10 V |
| Interface | EBI/EMI/DAI/I2C/SPI/SPORT/UART/USART |
| On-Chip RAM | 5Mbit |
| Clock Rate | 450MHz |
| Non-Volatile Memory | External |
| Operating Temperature Range | 0°C ~ +70°C(TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Device Package | 176-LQFP-EP(24x24) |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.



