0314020.MXP
LITTELFUSE
Stock Type:Quality-guaranteed
Packing Type:bulk
CoreStaff Part Number:st49386252
Date Code:16+
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Approvals | CE, CSA, PSE, UL |
| Case/Package | Ceramic |
| Contact Material | Brass |
| Current Rating | 20 A |
| Diameter | 6.35 mm |
| Housing Material | Ceramic |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Holder , Surface Mount |
| Number of Pins | 2 |
| Packaging | Bulk |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No |
| Resistance | 3.57 mΩ |
| Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Voltage Rating (DC) | 125 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.



