0154005.DRT
LITTELFUSE
Stock Type:Quality-guaranteed
Packing Type:cut tape
CoreStaff Part Number:st49386209
Date Code:08+
Documents
Product Specifications
| Approvals | PSE, UL |
| Body Material | Ceramic, Thermoplastic |
| Case/Package | SMD/SMT |
| Color | White |
| Current Rating | 5 A |
| Depth | 5.03 mm |
| Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Fuse Current | 5 A |
| Height | 3.81 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Pins | 2 |
| Packaging | Cut Tape |
| Power Dissipation | 125 W |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No |
| Resistance | 13.6 mΩ |
| Terminal Material | Copper |
| Termination | SMD/SMT |
| Voltage Rating | 125 V |
| Voltage Rating (AC) | 125 V |
| Voltage Rating (DC) | 125 V |
| Width | 5.03 mm |
| Working Voltage | 125 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.




