0157001.DRT
LITTELFUSE
RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
Packing Type:cut tape
CoreStaff Part Number:st49379518
Date Code:2021
Documents
Product Specifications
| Approvals | PSE, cULus |
| Case/Package | SMD/SMT |
| Current Rating | 1 A |
| Depth | 3.7 mm |
| Fuse Current | 1 A |
| Height | 3.9116 mm |
| Housing Material | Ceramic |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Holder , Surface Mount |
| Number of Pins | 2 |
| Packaging | Cut Tape |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No |
| Resistance | 224.5 mΩ |
| Voltage Rating (AC) | 125 V |
| Voltage Rating (DC) | 125 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 297
MOQ:1
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 1 - 9 | $2.99 | |
| 10 - 29 | $2.563 | |
| 30 - 49 | $2.12 | |
| 50 - 99 | $2.032 | |
| 100 - 299 | $1.965 | |
| 300 - 499 | $1.921 | |
| 500 - 999 | $1.912 | |
| 1,000 - | $1.905 | |




