TLC27M2CPS
Texas Instruments
RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st49366638
Date Code:2011
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Category | Integrated circuits/ICs Linear amps/operational amps/buffer amps |
| Manufacturer | Texas Instruments |
| Series | LinCMOS? |
| Amplifier Type | CMOS |
| Voltage - Input Offset | 1.1 mV |
| Voltage - Supply Span (Max) | 16 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 3 V |
| Current - Input Bias | 0.7 pA |
| Current - Output / Channel | 30 mA |
| Current - Supply | 285 μA(x2Channel) |
| Gain Bandwidth Product | 635 kHz |
| Number of Circuits | 2 |
| Slew Rate | 0.62 V/μs |
| Operating Temperature Range | 0°C ~ +70°C(TA) |
| Applications | Catalogue/Military |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Device Package | 8-SO |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 376
MOQ:1
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 1 - 9 | $1.313 | |
| 10 - 49 | $1.284 | |
| 50 - 99 | $0.757 | |
| 100 - 299 | $0.691 | |
| 300 - 499 | $0.647 | |
| 500 - 999 | $0.639 | |
| 1,000 - 1,999 | $0.632 | |
| 2,000 - | $0.629 | |



