GRM188F11C104ZA01D
MURATA
RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st49366627
Date Code:2019
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Capacitance | 100 nF |
| Case/Package | 0603 |
| Case Code (Imperial) | 0603 |
| Case Code (Metric) | 1608 |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Termination | SMD/SMT |
| Thickness | 800 µm |
| Tolerance | 80 % |
| Voltage Rating | 16 V |
| Voltage Rating (DC) | 16 V |
| Width | 800 µm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 16,088
MOQ:1
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 1 - 3,999 | $0.008 | |
| 4,000 - 4,999 | $0.005 | |
| 5,000 - 9,999 | $0.005 | |
| 10,000 - 19,999 | $0.004 | |
| 20,000 - 29,999 | $0.004 | |
| 30,000 - 39,999 | $0.004 | |
| 40,000 - | $0.004 | |
| - | - | |



