LL1608-FSL8N2J
TOKO
RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st49316730
Date Code:2015
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Case/Package | 0603 |
| Core Material | Ceramic |
| DC Current | 600 mA |
| DC Resistance (DCR) | 260 mΩ |
| Depth | 950 µm |
| Height | 950 µm |
| Inductance | 8.2 nH |
| Lead Free | Lead Free |
| Max DC Current | 600 mA |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Military Standard | Not |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Radiation Hardening | No |
| Self Resonant Frequency | 4.2 GHz |
| Shielding | Unshielded |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Tolerance | 5 % |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 3,855
MOQ:1
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 1 - 9 | $2.249 | |
| 10 - 29 | $1.73 | |
| 30 - 49 | $1.291 | |
| 50 - 99 | $1.203 | |
| 100 - 299 | $1.137 | |
| 300 - 499 | $1.093 | |
| 500 - 999 | $1.084 | |
| 1,000 - | $1.078 | |



