RPA-2006
TDK-LAMBDA
RoHS Status:N/A
Stock Type:Quality-guaranteed
Packing Type:bulk
CoreStaff Part Number:st49277790
Date Code:N/A
Documents
Product Specifications
| Current Rating | 6 A |
| DC Resistance (DCR) | 100 mΩ |
| Lead Free | Lead Free |
| Leakage Current | 500 µA |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 weeks ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | CURRENT/AVAILABLE (Last Updated: 4 weeks ago) |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Voltage Rating (DC) | 250 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 16
MOQ:1
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 1 - 4 | $14.411 | |
| 5 - 9 | $9.138 | |
| 10 - 29 | $8.478 | |
| 30 - 49 | $8.039 | |
| 50 - 59 | $7.951 | |
| 60 - 99 | $7.929 | |
| 100 - 199 | $7.885 | |
| 200 - | $7.852 | |




