MF1/4DC4702F
KOA

RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st49214080
Date Code:21
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Case/Package | Axial |
| China RoHS | Compliant |
| Composition | Metal Film |
| Diameter | 2.3 mm |
| Introduction Date | 2009-12-23 |
| Lead Diameter | 600 µm |
| Lead Length | 28 mm |
| Lead Pitch | 30 mm |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 6 months ago) |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Through Hole |
| Number of Terminals | 2 |
| Packaging | Bulk |
| Power Dissipation | 250 mW |
| Power Rating | 250 mW |
| REACH SVHC | Yes |
| Resistance | 47 kΩ |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Termination | Axial |
| Tolerance | 1 % |
| Voltage Rating | 500 V |
| Working Voltage | 250 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 1,000
MOQ:536
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 536 - 5,359 | $0.173 | |
| 5,360 - 26,799 | $0.168 | |
| 26,800 - 53,599 | $0.163 | |
| 53,600 - 267,999 | $0.163 | |
| 268,000 - 535,999 | $0.163 | |
| 536,000 - | $0.162 | |
| - | - | |
| - | - | |



