GRM31MF51C475ZA12K
MURATA

RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st49213916
Date Code:16
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Capacitance | 4.7 µF |
| Case/Package | 1206 |
| Case Code (Imperial) | 1206 |
| Case Code (Metric) | 3216 |
| Dielectric | Y5V |
| Height | 1.15 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -30 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Termination | SMD/SMT |
| Thickness | 1.15 mm |
| Tolerance | 80 % |
| Voltage Rating | 16 V |
| Voltage Rating (DC) | 16 V |
| Width | 1.6 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 30,000
MOQ:429
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 429 - 4,289 | $0.216 | |
| 4,290 - 21,449 | $0.214 | |
| 21,450 - 42,899 | $0.209 | |
| 42,900 - 214,499 | $0.204 | |
| 214,500 - 428,999 | $0.204 | |
| 429,000 - 857,999 | $0.203 | |
| 858,000 - | $0.203 | |
| - | - | |



