C2012X7R1A106M125AC
TDK

RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
Packing Type:cut tape
CoreStaff Part Number:st49213649
Date Code:21
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Category | Condensers Ceramic Multilayer condensers/capacitors |
| Manufacturer | TDK |
| Series | C |
| Capacitance | 10 μF |
| Voltage - Rated | 10 V |
| Tolerance | ±20% |
| Temperature Coefficient | X7R |
| Operating Temperature Range | -55°C ~ 125°C |
| Applications | General Purpose |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Size / Dimension | 0.079"L x 0.049"W(2.00mm x 1.25mm) |
| Thickness (Max) | 0.057" (1.45mm) |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 2,000
MOQ:334
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 334 - 3,339 | $0.278 | |
| 3,340 - 16,699 | $0.272 | |
| 16,700 - 33,399 | $0.267 | |
| 33,400 - 166,999 | $0.263 | |
| 167,000 - 333,999 | $0.262 | |
| 334,000 - 667,999 | $0.262 | |
| 668,000 - | $0.261 | |
| - | - | |



