BFC236622104
VISHAY

RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st49213616
Date Code:19
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Capacitance | 100 nF |
| Case/Package | Radial |
| Contact Plating | Tin |
| Diameter | 4 mm |
| Dielectric | PET |
| Dielectric Material | Polyester |
| Height - Seated (Max) | 13.4874 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Lead Pitch | 7.5 mm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Through Hole |
| Radiation Hardening | No |
| Termination | Radial |
| Tolerance | 5 % |
| Voltage Rating (AC) | 63 V |
| Voltage Rating (DC) | 100 V |
| Width | 3.9878 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 1,000
MOQ:30
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 30 - 299 | $3.085 | |
| 300 - 1,499 | $3.011 | |
| 1,500 - 2,999 | $2.955 | |
| 3,000 - 14,999 | $2.927 | |
| 15,000 - 29,999 | $2.917 | |
| 30,000 - 59,999 | $2.91 | |
| 60,000 - 119,999 | $2.902 | |
| 120,000 - | $2.899 | |



