1969717-5
TE CONNECTIVITY

RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st49213288
Date Code:16
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Housing Color | Natural |
| Housing Material | Nylon |
| Insulation Diameter | 4.8 mm |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 3 weeks ago) |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Positions | 2 |
| Packaging | Box |
| Width | 16.2 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 3,000
MOQ:54
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 54 - 539 | $1.727 | |
| 540 - 2,699 | $1.679 | |
| 2,700 - 5,399 | $1.642 | |
| 5,400 - 26,999 | $1.634 | |
| 27,000 - 53,999 | $1.629 | |
| 54,000 - 107,999 | $1.625 | |
| 108,000 - | $1.623 | |
| - | - | |



