022403.5DRT2P
LITTELFUSE

RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st49213166
Date Code:16
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Approvals | CE, CSA, PSE, UL |
| Case/Package | Axial |
| Current Rating | 3.5 A |
| Diameter | 4.7 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 years ago) |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -60 °C |
| Mount | Through Hole |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Resistance | 26.5 mΩ |
| Termination | Axial |
| Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Voltage Rating (DC) | 125 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 1,315
MOQ:43
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 43 - 429 | $2.159 | |
| 430 - 2,149 | $2.141 | |
| 2,150 - 4,299 | $2.085 | |
| 4,300 - 21,499 | $2.057 | |
| 21,500 - 42,999 | $2.048 | |
| 43,000 - 85,999 | $2.042 | |
| 86,000 - 171,999 | $2.032 | |
| 172,000 - | $2.029 | |



