38900600000
LITTELFUSE

RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st49213155
Date Code:12
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Approvals | UR |
| Case/Package | Radial |
| Current Rating | 60 mA |
| Depth | 4 mm |
| Height | 8.001 mm |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Mount | Through Hole |
| Power Dissipation | 100 W |
| Resistance | 6.08 Ω |
| Termination | Radial |
| Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Voltage Rating (DC) | 250 V |
| Width | 3.9878 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 11,200
MOQ:84
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 84 - 839 | $1.11 | |
| 840 - 4,199 | $1.10 | |
| 4,200 - 8,399 | $1.062 | |
| 8,400 - 41,999 | $1.055 | |
| 42,000 - 83,999 | $1.05 | |
| 84,000 - 167,999 | $1.049 | |
| 168,000 - 335,999 | $1.045 | |
| 336,000 - | $1.044 | |



