LQW2BHNR15G03L
MURATA
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Category | Inductors/Coils/Chokes Fixed inductors |
| Manufacturer | MURATA |
| Series | LQW2 |
| Type | Drum Core, Wirewound |
| Current Rating (Amps) | 260mA |
| Inductance | 150 nH |
| Inductance Frequency - Test | 100MHz |
| Frequency - Self Resonant | 350MHz |
| Q @ Freq | 30 @ 150MHz |
| DC Resistance (DCR) | 680mOhms(Max) |
| Shielding | Unshielded |
| Tolerance | ±2% |
| Operating Temperature Range | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Device Package | 0805(2012メートル法) |
| Size / Dimension | 0.079"L x 0.059"W(2.00mm x 1.50mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.070" (1.78mm) |
| Material - Core | 非磁性 |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 1,770
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 1 - | $0.00 | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |



