DEBE33A103ZA3B
MURATA
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Capacitance | 10 nF |
| Case/Package | Radial |
| Composition | Ceramic |
| Depth | 4 mm |
| Height - Seated (Max) | 16.002 mm |
| Lead/Base Style | Formed Leads |
| Lead Diameter | 600 µm |
| Lead Free | Lead Free |
| Lead Length | 25 mm |
| Lead Pitch | 7.5 mm |
| Lifecycle Status | Obsolete (Last Updated: 4 years ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | DISCONTINUED (Last Updated: 4 years ago) |
| Material | Ceramic |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Mount | Through Hole |
| Packaging | Bulk |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | Unknown |
| Termination | Radial |
| Tolerance | 80 % |
| Voltage | 1 kV |
| Voltage Rating | 1 kV |
| Voltage Rating (DC) | 1 kV |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 7
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 1 - | $0.00 | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |



