EMVE100ADA330ME55G
NIPPON CHEMI-CON
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Capacitance | 33 µF |
| Case/Package | Radial |
| Diameter | 5 mm |
| Height | 5.2 mm |
| Height - Seated (Max) | 5.207 mm |
| Lead Diameter | 800 µm |
| Lead Free | Lead Free |
| Lead Pitch | 1.4 mm |
| Leakage Current | 3 µA |
| Life (Hours) | 1000 hours |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Pins | 55 |
| Ripple Current | 34 mA |
| Termination | SMD/SMT |
| Tolerance | 20 % |
| Voltage | 10 V |
| Voltage Rating | 10 V |
| Voltage Rating (DC) | 10 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 940
MOQ:28
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 28 - 279 | $0.363 | |
| 280 - 1,399 | $0.276 | |
| 1,400 - 2,799 | $0.22 | |
| 2,800 - 13,999 | $0.184 | |
| 14,000 - 27,999 | $0.182 | |
| 28,000 - 55,999 | $0.175 | |
| 56,000 - 111,999 | $0.169 | |
| 112,000 - | $0.168 | |



