CSTCR7M37G55-R0
MURATA
RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st49035480
Date Code:2015
Documents
Product Specifications
| Category | Quartz crystal units/Crystal oscillators Quartz crystal units |
| Manufacturer | MURATA |
| Type | Ceramic Resonator |
| Frequency | 7.370MHz |
| Frequency Tolerance | ±0.50% |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 50Ohms |
| Operating Temperature Range | -20°C ~ 80°C |
| Applications | Consumer/Industrial |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Device Package | 4.5x2.0mm |
| Size / Dimension | 4.5x2.0mm |
| Height | 1.2mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 2,763
MOQ:1
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 1 - 99 | $0.238 | |
| 100 - 299 | $0.218 | |
| 300 - 499 | $0.173 | |
| 500 - 999 | $0.165 | |
| 1,000 - 3,999 | $0.158 | |
| 4,000 - 4,999 | $0.153 | |
| 5,000 - 9,999 | $0.153 | |
| 10,000 - | $0.152 | |




