0456030.ER
LITTELFUSE
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Approvals | PSE, cULus |
| Body Material | Ceramic |
| Case/Package | SMD/SMT |
| Current Rating | 30 A |
| Depth | 3.12 mm |
| Fuse Current | 30 A |
| Height | 3.05 mm |
| Housing Material | Ceramic |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Pins | 2 |
| Packaging | Cut Tape |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No |
| Resistance | 1.32 mΩ |
| Termination | SMD/SMT |
| Voltage Rating | 125 V |
| Voltage Rating (AC) | 125 V |
| Voltage Rating (DC) | 65 V |
| Width | 4.445 mm |
| Working Voltage | 125 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 450
MOQ:26
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 26 - 38 | $2.902 | |
| 39 - 101 | $2.16 | |
| 102 - 224 | $1.873 | |
| 225 - | $1.71 | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |



