37014000000
LITTELFUSE
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Approvals | CCC, SEMKO, UR, VDE |
| Case/Package | Radial |
| Color | Brown |
| Current Rating | 4 A |
| Diameter | 8.5 mm |
| Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Height | 8.001 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Mount | Through Hole |
| Power Dissipation | 920 W |
| Resistance | 12.92 mΩ |
| Termination | Radial |
| Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Voltage Rating (DC) | 250 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 1,000
MOQ:154
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 154 - 614 | $0.478 | |
| 615 - | $0.405 | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |



