V25S625P
LITTELFUSE

RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st49023114
Date Code:17
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Capacitance | 660 pF |
| Case/Package | Radial |
| Clamping Current | 100 A |
| Clamping Voltage | 1.625 kV |
| Depth | 9.6 mm |
| Diameter | 25 mm |
| Energy | 800 J |
| Lead/Base Style | Radial |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Surge Current | 22 kA |
| Max Varistor Voltage | 1.1 kV |
| Max Voltage Rating (AC) | 625 V |
| Max Voltage Rating (DC) | 825 V |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Min Varistor Voltage | 900 V |
| Mount | Radial , Through Hole |
| Number of Circuits | 1 |
| REACH SVHC | No |
| Schedule B | 8533400080 |
| Tolerance | 5 % |
| Varistor Voltage | 1 kV |
| Voltage Rating (AC) | 625 V |
| Voltage Rating (DC) | 825 V |
| Width | 28 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 190
MOQ:12
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 12 - 119 | $7.713 | |
| 120 - 599 | $7.433 | |
| 600 - 1,199 | $7.358 | |
| 1,200 - 5,999 | $7.302 | |
| 6,000 - 11,999 | $7.293 | |
| 12,000 - 23,999 | $7.274 | |
| 24,000 - 47,999 | $7.265 | |
| 48,000 - | $7.258 | |



