IHLP2020BZER4R7M11
VISHAY

RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st49022826
Date Code:16
Documents
Product Specifications
| Category | Inductors/Coils/Chokes Fixed inductors |
| Manufacturer | VISHAY |
| Series | IHLP-2020BZ-11 |
| Type | Molded |
| Current Rating (Amps) | 3.2A |
| Current - Saturation (Isat) | 3A |
| Inductance | 4.7 µH |
| Inductance Frequency - Test | 100kHz |
| Frequency - Self Resonant | 27MHz |
| DC Resistance (DCR) | 81.3mOhms(Max) |
| Shielding | Shielded |
| Tolerance | ±20% |
| Operating Temperature Range | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 0.216"L x 0.204"W(5.49mm x 5.18mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.079" (2.00mm) |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 1,394
MOQ:50
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 50 - 499 | $1.851 | |
| 500 - 2,499 | $1.795 | |
| 2,500 - 4,999 | $1.758 | |
| 5,000 - 24,999 | $1.75 | |
| 25,000 - 49,999 | $1.745 | |
| 50,000 - 99,999 | $1.741 | |
| 100,000 - | $1.739 | |
| - | - | |




