DEBB33A152KA2B
MURATA

RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st49022693
Date Code:11
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Capacitance | 1.5 nF |
| Case/Package | Radial |
| Composition | Ceramic |
| Depth | 4 mm |
| Height - Seated (Max) | 10.9982 mm |
| Lead/Base Style | Flat |
| Lead Diameter | 600 µm |
| Lead Free | Lead Free |
| Lead Length | 25 mm |
| Lead Pitch | 5 mm |
| Lifecycle Status | Obsolete (Last Updated: 4 years ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | DISCONTINUED (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Mount | Through Hole |
| Packaging | Bulk |
| Radiation Hardening | No |
| Termination | Radial |
| Tolerance | 10 % |
| Voltage | 1 kV |
| Voltage Rating | 1 kV |
| Voltage Rating (DC) | 1 kV |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 2,850
MOQ:75
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 75 - 749 | $1.234 | |
| 750 - 3,749 | $1.216 | |
| 3,750 - 7,499 | $1.178 | |
| 7,500 - 37,499 | $1.171 | |
| 37,500 - 74,999 | $1.167 | |
| 75,000 - 149,999 | $1.165 | |
| 150,000 - 299,999 | $1.161 | |
| 300,000 - | $1.16 | |



