CCF1N2.5TTE
KOA
RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
Packing Type:cut tape
CoreStaff Part Number:st49018333
Date Code:2018+
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Body Material | Ceramic |
| Case/Package | CSMD |
| Current Rating | 2.5 A |
| Depth | 2.5 mm |
| Height | 2.7 mm |
| Housing Material | Ceramic |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 years ago) |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Pins | 2 |
| Radiation Hardening | No |
| Resistance | 36.6 mΩ |
| Termination | SMD/SMT |
| Voltage Rating | 125 V |
| Voltage Rating (AC) | 125 V |
| Voltage Rating (DC) | 60 V |
| Width | 2.5 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 7
MOQ:1
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 1 - 49 | $0.68 | |
| 50 - 99 | $0.565 | |
| 100 - 299 | $0.499 | |
| 300 - 499 | $0.454 | |
| 500 - 999 | $0.445 | |
| 1,000 - 3,999 | $0.439 | |
| 4,000 - 9,999 | $0.434 | |
| 10,000 - | $0.433 | |



