RS02B22R00FE70
VISHAY

RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st48867302
Date Code:11
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Case/Package | Axial |
| Composition | Wirewound |
| Contact Plating | Tin |
| Diameter | 4.75 mm |
| Lead Diameter | 810 µm |
| Lead Free | Lead Free |
| Lead Length | 38.1 mm |
| Max Operating Temperature | 250 °C |
| Max Power Dissipation | 3 W |
| Min Operating Temperature | -65 °C |
| Mount | Through Hole |
| Number of Terminations | 2 |
| Power Rating | 3 W |
| Radiation Hardening | No |
| Resistance | 22 Ω |
| Temperature Coefficient | 20 ppm/°C |
| Termination | Axial |
| Tolerance | 1 % |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 1,000
MOQ:25
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 25 - 249 | $3.702 | |
| 250 - 1,249 | $3.665 | |
| 1,250 - 2,499 | $3.59 | |
| 2,500 - 12,499 | $3.534 | |
| 12,500 - 24,999 | $3.506 | |
| 25,000 - 49,999 | $3.501 | |
| 50,000 - 99,999 | $3.497 | |
| 100,000 - | $3.49 | |



