3-2213699-2
TE CONNECTIVITY

RoHS Status:N/A
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st48764085
Date Code:17
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Connector System | Wire-to-Device |
| Contact Plating | Gold |
| Housing Material | PBT |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Number of Positions | 2 |
| Output Current | 1.05 A |
| Schedule B | 8536610000, 8536610000|8536610000, 8536610000|8536610000|8536610000, 8536610000|8536610000|8536610000|8536610000 |
| Sealable | No |
| Termination | Connector |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 100
MOQ:1
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 1 - 9 | $156.327 | |
| 10 - 49 | $153.526 | |
| 50 - 99 | $152.592 | |
| 100 - 499 | $152.125 | |
| 500 - 999 | $151.845 | |
| 1,000 - 1,999 | $151.525 | |
| 2,000 - 3,999 | $151.285 | |
| 4,000 - | $151.098 | |



