0443.500DR
LITTELFUSE
RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
Packing Type:cut tape
CoreStaff Part Number:st48763039
Date Code:2010
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Approvals | cULus |
| Body Material | Ceramic |
| Case/Package | SMD/SMT |
| Current Rating | 500 mA |
| Depth | 3.12 mm |
| Fuse Current | 500 mA |
| Height | 3.12 mm |
| Housing Material | Ceramic |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Surface Mount |
| REACH SVHC | No |
| Resistance | 600 mΩ |
| Termination | SMD/SMT |
| Voltage Rating | 250 V |
| Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Width | 3.1242 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 1,381
MOQ:1
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 1 - 49 | $1.684 | |
| 50 - 99 | $1.202 | |
| 100 - 299 | $1.136 | |
| 300 - 499 | $1.091 | |
| 500 - 999 | $1.083 | |
| 1,000 - 1,999 | $1.076 | |
| 2,000 - 3,999 | $1.073 | |
| 4,000 - | $1.071 | |



