0326030.MXP
LITTELFUSE
RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
Packing Type:bulk
CoreStaff Part Number:st48740825
Date Code:2012
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Approvals | CE, CSA, K-Mark, PSE, UL |
| Case/Package | Ceramic |
| Contact Material | Brass |
| Contact Plating | Nickel |
| Current Rating | 30 A |
| Diameter | 6.35 mm |
| Fuse Current | 30 A |
| Housing Material | Ceramic |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Holder |
| Outside Diameter | 6.35 mm |
| Packaging | Bulk |
| Resistance | 1.9 mΩ |
| Termination | Clip |
| Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Voltage Rating (DC) | 125 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 1,029
MOQ:1
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 1 - 9 | $2.069 | |
| 10 - 49 | $1.645 | |
| 50 - 99 | $1.117 | |
| 100 - 299 | $1.051 | |
| 300 - 499 | $1.007 | |
| 500 - 999 | $0.999 | |
| 1,000 - 1,999 | $0.992 | |
| 2,000 - | $0.989 | |



