MAL214655392E3
VISHAY

RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st48618640
Date Code:12
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Capacitance | 3.9 mF |
| Case/Package | Radial |
| Diameter | 16 mm |
| Height | 25 mm |
| Height - Seated (Max) | 27.0002 mm |
| Impedance | 24 mΩ |
| Introduction Date | 2008-11-12 |
| Lead Diameter | 800 µm |
| Lead Pitch | 7.5 mm |
| Leakage Current | 627 µA |
| Life (Hours) | 5000 hours |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 months ago) |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | PCB, Through Hole |
| Number of Terminals | 2 |
| Packaging | Bulk |
| Polarity | Polar |
| Radiation Hardening | No |
| Ratings | AEC-Q200 |
| REACH SVHC | Yes |
| Ripple Current | 1.75 A |
| Terminal Pitch | 7.5 mm |
| Termination | Through Hole |
| Tolerance | 20 % |
| Voltage | 16 V |
| Voltage Rating | 16 V |
| Voltage Rating (DC) | 16 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 250
MOQ:12
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 12 - 119 | $7.713 | |
| 120 - 599 | $7.433 | |
| 600 - 1,199 | $7.358 | |
| 1,200 - 5,999 | $7.302 | |
| 6,000 - 11,999 | $7.293 | |
| 12,000 - 23,999 | $7.274 | |
| 24,000 - 47,999 | $7.265 | |
| 48,000 - | $7.258 | |



