GRM32ER61A107ME20L
MURATA
Documents
Product Specifications
| Category | Condensers Ceramic Multilayer condensers/capacitors |
| Manufacturer | MURATA |
| Series | GRM |
| Capacitance | 100 μF |
| Voltage - Rated | 10 V |
| Tolerance | ±20% |
| Temperature Coefficient | X5R |
| Operating Temperature Range | -55°C ~ 85°C |
| Applications | General Purpose |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Size / Dimension | 0.126"L x 0.098"W(3.20mm x 2.50mm) |
| Thickness (Max) | 0.106" (2.70mm) |
| Package / Case | 1210 (3225 Metric) |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 66
MOQ:66
SPQ:66
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 66 - 659 | $1.815 | |
| 660 - 3,299 | $1.772 | |
| 3,300 - 6,599 | $1.747 | |
| 6,600 - 32,999 | $1.741 | |
| 33,000 - 65,999 | $1.739 | |
| 66,000 - 131,999 | $1.735 | |
| 132,000 - | $1.732 | |
| - | - | |




