GRM033R60J105MEA2D
MURATA
Stock Type:Quality-guaranteed
Packing Type:cut tape
CoreStaff Part Number:st48376638
Documents
Product Specifications
| Category | Condensers Ceramic Multilayer condensers/capacitors |
| Manufacturer | MURATA |
| Series | GRM |
| Capacitance | 1 μF |
| Voltage - Rated | 6.3 V |
| Tolerance | ±20% |
| Temperature Coefficient | X5R |
| Operating Temperature Range | -55°C ~ 85°C |
| Applications | General Purpose |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 0.024"L x 0.012"W(0.60mm x 0.30mm) |
| Thickness (Max) | 0.013" (0.33mm) |
| Package / Case | 0201 (0603 Metric) |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 28
MOQ:28
SPQ:28
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 28 - 279 | $1.174 | |
| 280 - 1,399 | $1.074 | |
| 1,400 - 2,799 | $1.024 | |
| 2,800 - 13,999 | $0.994 | |
| 14,000 - 27,999 | $0.992 | |
| 28,000 - 55,999 | $0.985 | |
| 56,000 - 111,999 | $0.98 | |
| 112,000 - | $0.978 | |




